Zgłoszenia wraz ze zdjęciami muszą być dokonywane wyłącznie przy użyciu aplikacji mobilnej Fiske (do pobrania za darmo na Android lub iOS) - brak możliwości wgrywania zdjęć z pamięci telefonu (jak fotografować rybę? zobacz infografikę z opisem poniżej).
Do prawidłowego zgłoszenia wymagane są (widoczne na zdjęciu):
Jak to powinno wyglądać?
Organizator przypomina, że zawody rozgrywane są wyłącznie na żywej rybie.
1.1. Zawody odbywać się będą na Jeziorze Otmuchowskim. O wszelkich obszarach wyłączonych z wędkowania organizator poinformuje na odprawie porannej przed zawodami.
1.2. Podczas łowienia łódki muszą znajdować się w odległości minimum 75m od siebie. Wyjątkiem są sytuację w których pierwsza z łowiących w danym miejscu łódek zezwoli na skrócenie dystansu. Należy pamiętać jednak o tym, że zgoda ta nie upoważnia do wpłynięcia w miejsce, które znajduje się w mniejszej niż 75m odległości od pozostałych łódek. W takiej sytuacji należy otrzymać zgodę wszystkich łowiących w stosunku do których skracamy wskazany dystans.
2.1. Używane w zawodach wędki i przynęty sztuczne muszą spełniać warunki określone w R.A.P.R.
2.2. Zabrania się używania żywej lub martwej rybki oraz używania przynęty sztucznej wraz z jakąkolwiek przynętą naturalną. Zabrania się nęcenia łowiska, stosowania dwóch lub więcej uzbrojonych przynęt, oraz dodatkowych pływających obciążeń przynęty i sygnalizatorów brań.
3.1. Zawody będą rozgrywane:
- w kategorii indywidualnej: Najdłuższy sandacz (miejsca 1-3),
- w klasyfikacji drużynowej: Punktacja ogólna (15 najlepiej punktowanych ryb).
3.2. Zawody będą rozegrane w jednej 8 godzinnej turze.
3.3. Miejsca wyjścia lub wypłynięcia w sektorach określa organizator.
3.4. Czas trwania zawodów może być skrócony ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne.
3.5. Obowiązują następujące sygnały:
- pierwszy sygnał – oznacza wypłynięcie jednostek,
- drugi sygnał - zakończenie zawodów.
3.6. Podczas zawodów zabrania się zawodnikom wychodzenia na brzeg z wyjątkiem sytuacji wyjątkowych zgłoszonych sędziemu zawodów. Zawodnicy jednej drużyny mogą sobie udzielać wszelkiej pomocy.
3.7. Łowienie z jednostek pływających dozwolone jest z jednostek zakotwiczonych lub dryfujących.
Zabrania się łowienia w trolingu. Łodzie i pontony ze sztywną podłogą muszą być o długości minimum 3,60m, dla zapewnienia swobodnego wędkowania zawodnikom oraz wyposażone w kapoki i kotwicę z liną o długości dostosowanej do maksymalnej głębokości łowiska. O dopuszczeniu jednostek pływających do zawodów decyduje komisja techniczna powołana przez Sędziego Głównego.
Organizator zawodów zobowiązany jest do zapewnienia odpowiedniej liczby sprawnych motorowych łodzi ratunkowych, patrolujących teren zawodów i w razie potrzeby udzielających szybkiej pomocy zawodnikom na jednostkach pływających. Podczas zawodów dopuszcza się stosowanie echosond (bez live!), urządzeń nawigacyjnych oraz silników manewrowych (elektrycznych) podczas łowienia.
3.8 Zawody zostaną zorganizowane przy użyciu aplikacji Fiske (https://fiske.pl/). Każda drużyna zobowiązana jest do posiadania telefonu z aparatem fotograficznym oraz dostępem do internetu.
4.1. W zawodach do wyniku zalicza się następujące gatunki ryb drapieżnych: boleń, brzana, jaź, kleń, okoń, sandacz, sum, szczupak. Ryby zahaczone poza obrębem głowy nie są zaliczane do punktacji. Obręb ten wyznaczają pokrywy skrzelowe.
4.2. Obowiązuje następująca punktacja:
Obowiązuje limit 15 sztuk ryb zaliczanych do punktacji. Obowiązuje zasada zaokrąglania wymiaru ryb w górę do najbliższego pełnego centymetra. Zaokrąglanie w górę nie dotyczy ustalonych wymiarów ochronnych.
Wynik zawodnika stanowi suma punktów za złowione ryby.
5.1 Zawodnicy mogą zostać zdyskwalifikowani za:
Zaloguj się i dołącz!