[Stacjonarne] Puchar Kaszub 2024

Nagrody

Zasady

 

V PUCHAR KASZUB 2024 – SPINNINGOWE ZAWODY WĘDKARSKIE PARAMI Z ŁODZI

 

 

INFORMACJE OGÓLNE
1. Organizatorem zawodów spinningowych jest Stowarzyszenie „Kaszuby Wędkują” wpisane do ewidencji stowarzyszeń prowadzonej przez Starostę Bytowskiego w Wydziale Edukacji, Kultury i Sportu pod numerem 26.

2. Zawody odbywają się w dniu 04.10-06.10.2024 roku na jeziorze Charzykowskim (1381ha).

3. Zawody zostaną rozegrane jako drużynowe, ze środków pływających. Skład dwuosobowych załóg łodzi zawodnicy ustalają we własnym zakresie. Zawody odbędą się w formule „na żywej rybie”. Obowiązuje regulamin łowiska oraz RAPR, zabroniony jest połów ryb metodą: trollingową, „na szarpaka”, błystką podlodową, na dwie i więcej przynęty jednocześnie nawet jeśli kolejne nie posiadają haka.

4. Uczestnicy zawodów odpowiadają za bezpieczeństwa na jednostce pływającej, której używają, w szczególności za jej wyposażenie zgodnie z obowiązującymi przepisami. Obowiązkowa kamizelka ratunkowa którą uczestnik zobowiązuje się nosić w trakcie trwania zawodów. Zalecana kamizelka odblaskowa. Do startu organizator dopuszcza jednostki pływające o długości minimum 3,0 m wyposażone w napęd spalinowy, elektryczny lub wiosłowy. Łodzie o napędzie elektrycznym i wiosłowym mają prawo startu 15 minut wcześniej.

5. Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do posiadania telefonu z funkcją aparatu fotograficznego oraz siatki ze sztywnymi obręczami wykonanej z miękkiego materiału lub „mokrej” bakisty do przechowywania złowionych ryb.

6. Każdy uczestnik jest zobowiązany do posiadania zezwolenia wędkarskiego na jeziorze Charzykowskie na czas trwania zawodów. Link do wykupienia zezwolenia

WARUNKI UCZESTNICTWA
7. Warunkiem udziału w zawodach jest zgłoszenie przez formularz dostępny na stronie: https://kaszub-bait.pl/puchar-kaszub-2024/ Formularz zostanie udostępniony od dnia 30 maja 2024 – godz. 19:00 do czasu wypełnienia listy DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ

8. Do zawodów dopuszczone zostaną wyłącznie drużyny, które dokonały prawidłowego zgłoszenia oraz wpłaciły darowiznę w wysokości 1100zł (słownie: tysiąc sto zł) na rzecz organizatora - Kaszuby wędkują. konto nr 65 1160 2202 0000 0005 2367 0139, w tytule przelewu należy wpisać „darowizna team ……” Przelew musi zostać zaksięgowany na koncie organizatora do dnia 07.06.2024r. Organizator potwierdzi dopuszczenie drużyny do startu w poście na stronie zawodów.

9. Organizator dopuszcza do startu 125 drużyn, decyduje kolejność zgłoszeń przez formularz. Drużyny, które nie zostaną dopuszczone ze względu na ograniczenie ilości uczestników otrzymają zwrot wpłaconej kwoty w terminie 14 dni od dnia zawodów. Drużyny, które nie stawiły się na rozpoczęcie zawodów oraz zdyskwalifikowane nie mogą domagać się zwrotu darowizny. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany ilości limitu drużyn.


ZASADY POŁOWU
10. Organizator przewiduje punktowanie wyłącznie dwóch gatunków ryb: - 1cm = 1pkt,

- szczupak - 50 pkt za rybę wymiarową (50 cm) + 1 pkt za każdy centymetr powyżej. Dodatkowo 50 pkt za rybę o długości powyżej 100 cm, (np. szczupak 50 cm = 50 pkt, szczupak 63,6 cm = 64pkt)

- okoń – 20 pkt za rybę wymiarową (20 cm) + 1 pkt za każdy centymetr powyżej. Dodatkowo 50 pkt za rybę o długości powyżej 40 cm (np. okoń 25 cm = 25 pkt, okoń 39,3 cm = 40pkt)

- do punktacji drużyny zalicza się komplet maksimum 10 szt. ryb z dwóch dni w tym 5 szczupaków i 5 okoni, zawodnicy mogą złowić większą ilości ryb ale zalicza się tylko 5 największych.

- drużyna, która zgłosi komplet złowionych ryb (5 szczupaków i 5 okoni), otrzymuje dodatkowe 100 punktów,

- zwycięża drużyna z największą sumą zdobytych punktów, w przypadku jednakowej ilości punktów o zwycięstwie decyduje najdłuższa ryba lub kolejna,

- klasyfikację „największy szczupak” i „największy okoń” wygrywa zawodnik, który złowił najdłuższą rybę danego gatunku. W przypadku identycznej długości ryb decyduje kolejność zgłoszeń,

- klasyfikację „pierwszy szczupak” i „pierwszy okoń” wygrywa zawodnik, który najwcześniej zgłosił połów wymiarowej ryby danego gatunku przez aplikację zawodów,

- organizator przewidział nagrodę dodatkową za przyłów innego gatunku – największa ryba oprócz okonia i szczupaka otrzyma specjalną nagrodę,


SĘDZIA GŁÓWNY – tel: 664-986-304

11. Organizator wymaga dwa zdjęcia każdej ryby. Zdjęcie 1 – ryba położona na miarce dostarczonej przez organizatora. Zdjęcie 2 – zdjęcie wędkarza z rybą i widocznym identyfikatorem zawodnika. Zawodnik niezwłocznie przesyła zdjęcie przez dedykowaną aplikację zawodów. W przypadku złowienia okonia powyżej 35cm długości lub szczupaka powyżej 75 cm długości zawodnik musi poinformować telefonicznie sędziego głównego i poczekać na jego przybycie. Ryby powyżej tej długości nie zgłoszone do sędziego nie będą zaliczone. Do czasu przybycia sędziego ryby należy przechowywać w stanie żywym w siatce ze sztywnymi obręczami wykonanej z miękkiego materiału lub w „mokrej” bakiście do przechowywania żywych ryb. Bezpośrednio po dokonaniu weryfikacji przez sędziego ryba zostanie uwolniona, ryby w złej kondycji fizycznej pozostają w dyspozycji organizatora.

12. Zabrania się zgłaszania dwa razy tej samej ryby.

13. W trakcie pomiaru długości pysk ryby należy umieścić na oznaczeniu zero, najdalszy promień płetwy ogonowej wskazuje długość ryby. Ryba musi leżeć na prawym boku. Ryby mierzone są z dokładnością do 1 mm. Wynik drużyny w zawodach stanowi suma punktów. Na fotografii należy przedstawić całą rybę, tak, by możliwe było zidentyfikowanie gatunku oraz ustalenie długości. Rybę po zgłoszeniu należy trzymać do zaliczenia jej w aplikacji FISKE. ZABRANIA SIĘ ZASŁANIA RYBY RĘKOMA (PALCAMI) NA CAŁEJ JEJ SZEROKOŚCI.

14. W trakcie zawodów dopuszcza się współpracę członków drużyny w obrębie jednej jednostki pływającej, w tym pomoc w podbieraniu, mierzeniu, przechowywaniu i uwalnianiu ryb.

15. Zabrania się „podbierania” ryb przy użyciu osęki lub chwytaka (gripa). Jedynym narzędziem pomocniczym, które dopuszcza organizator jest podbierak z siatką z miękkich materiałów.

16. Odległość łodzi od siebie musi wynosić minimum 50m, za nieprzestrzeganie odległości grozi dyskwalifikacja,

17. Zabrania się podpływania do brzegu na odległość bliższą niż 10 metrów oraz dopływania bezpośrednio do trzciny i wpływania w nie.

18. Dopuszcza się udział osoby niepełnoletniej tylko z opiekunem prawnym po wypełnieniu oświadczenia.

19. W sytuacjach spornych decyzję ostateczną ma organizator. DRUŻYNA ZOSTAJE ZDYSKWALIFIKOWANA ZA:
- wcześniejsze rozpoczęcie zawodów lub kontynuowanie łowienia po ich zakończeniu,
- udzielanie i przyjmowanie pomocy w podbieraniu złowionej ryby przez członków innej drużyny,
- nieprzestrzeganie regulaminu zawodów i ustaleń podjętych podczas odprawy technicznej,
- stawienie się na zawody w stanie pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających lub używanie takich środków w czasie trwania zawodów (alkohol, narkotyki, dopalacze itp.),
- za niesportowe i nieetyczne zachowanie się zawodnika w stosunku do organizatora, sędziego czy innych zawodników (po jednorazowym zwróceniu uwagi przez sędziego),
- zgłoszenie sędziemu ryby niewymiarowej lub martwej,
- zgłoszenie sędziemu dwa razy tej samej ryby,
- używanie osęki lub chwytaka (gripa) do „lądowania” ryb,
- używanie żywej i martwej ryby jako przynęty oraz sprzętu i przynęt niezgodnych z przepisami,
- połów ryb metodą trollingową lub „na szarpaka”,
- używanie dryfkotwy w trakcie trwania zawodów,
- fałszowanie fotografii ryb,
- przekazywanie ryb członkom innych drużyn,
- spływanie do brzegu w trakcie trwania zawodów,
- pomoc innej drużynie w przemieszczaniu się na łowisku w trakcie trwania zawodów za wyjątkiem sytuacji awaryjnych, po zgłoszeniu takowych sędziemu i uzyskaniu indywidualnej zgody na udzielenie takiej pomocy,
- połów ryb po zakończeniu zawodów,
- wpływanie w trzciny podczas zawodów,
- wędkowanie poza dozwoloną strefą,
- przepływanie pod mostem łączącym oba jeziora,

INFORMACJE ORGANIZACYJNE
20. Rejestracja uczestników, kontrola i wodowanie jednostek pływających oraz odprawa sędziowska odbędą się w piątek oraz sobotę, 04-06 października b.r., na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Rejs.

21. Program zawodów:

04.10
godz. 8:00 - 15:30 - przyjazd zawodników, wodowanie łodzi (slip marina Charzykowy), zakwaterowanie
godz. 15:30 - 16:30 – rejestracja drużyn, odbieranie pakietów startowych
godz. 16:30 – odprawa sędziowska (obowiązkowa dla wszystkich drużyn)
godz. 16:40 - 17:30 – pokazy sprzętu - GRAFF, SHIMANO, GARMIN, SPORTEX
godz. 17:30 – grill, integracja (ośrodek REJS)

05.10
godz. 5:30 – 6:45 – śniadanie, kontrola bakist i weryfikacja wyposażenia jednostek
godz. 6:45 – 7:15 – odprawa sędziowska, wypłynięcie na linię startu zawodów
godz. 7:1515:00I dzień zawodów
godz. 15:00 – 18:00 – obiad, integracja

06.10
godz. 5:30 – 6:45 – śniadanie, kontrola bakist i weryfikacja wyposażenia jednostek
godz. 6:45 – 7:15 – odprawa sędziowska, wypłynięcie na linię startu zawodów
godz. 7:15 – 14:30 – II dzień zawodów
godz. 14:30 – 15:00 – czas na dotarcie do ośrodka Rejs
godz. 15:00 – 16:30 – obiad, czas na ustalenie wyników przez komisję sędziowską
godz. 16:30 – 17:30 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, konkurs gdzie do wygrania silnika dziobowy Minn Kota.

W przypadku bardzo złej sytuacji meteorologicznej organizator zastrzega sobie prawo do zmian w czasie i organizacji zawodów a w sytuacji krytycznej do skrócenia zawodów.

22. Wszelkie wątpliwości związane z organizacją i regulaminem zawodów należy zgłaszać w trakcie odprawy sędziowskiej, w obecności wszystkich uczestników. Późniejsze skargi i zażalenia nie będą rozpatrywane.
23. Organizator nie dopuszcza wędkowania na jeziorze Charzykowskim przez uczestników zawodów w terminie 27.09 -04.10.2024. Zabrania również pływania z wędkami na pokładzie łodzi w tym terminie. Złamanie zakazu będzie jednoznaczne z dyskwalifikacją drużyny, której członek dopuścił się jego złamania. Bez możliwości zwrotu darowizny.

24. Organizator zastrzega sobie prawo do kontroli stanu technicznego i wyposażenia jednostek pływających w dowolnym momencie zawodów, a także przed ich rozpoczęciem i po zakończeniu. Negatywna ocena lub odmowa może stanowić powód dyskwalifikacji.

25. Organizator zastrzega sobie prawo do kontroli trzeźwości uczestników w dowolnym momencie zawodów, a także przed ich rozpoczęciem i po zakończeniu. Kontrola zostanie dokonana środkami własnymi organizatora, a w przypadku wątpliwości środkami służb wezwanych na miejsce zawodów. Uczestnik będący pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających zostaje natychmiast zdyskwalifikowany wraz z drużyną,

26. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wartościowe przedmioty uczestników zawodów,

27. Wszelkie kwestie sporne rozstrzyga komisja sędziowska, jej decyzja jest ostateczna niepodważalna. Uczestnik ma prawo do jednokrotnej, powtórnej, weryfikacji długości ryby na podstawie przesłanego zdjęcia, przy jego udziale,

28. Odpowiedzialność organizatora jest wyłączona jeżeli którykolwiek z uczestników w trakcie trwania zwodów będzie pod wpływem alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych,

29. NARUSZENIE JAKIEGOKOLWIEK PUNKTU REGULAMINU STANOWI PODSTAWĘ DO DYSKWALFIKACJI OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

30. Dane osobowe przekazywane przez uczestników podlegają ochronie jako dane osobowe w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej RODO).

31. Administratorem danych osobowych jest stowarzyszenie „Kaszuby Wędkują”, ul. Słoneczna 11, 77-100 Bytów, e-mail: kaszubywedkuja@gmail.com . Celem przetwarzania danych osobowych jest realizacja wszystkich czynności niezbędnych dla udziału w zawodach, realizacji przez Administratora usług związanych organizacją oraz udziałem uczestników w zawodach, publikacja wyników, list startowych, obsługa reklamacji, dochodzenie roszczeń, realizacja obowiązków podatkowych.

32. Podstawą prawną przetwarzania jest, iż przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy (art. 6 ust. 1 lit b) RODO) oraz do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na Administratorze (art. 6 ust. 1 lit c) RODO).

33. Dane osobowe mogą być ujawniane przez Administratora podmiotom z nim współpracującym przy realizacji usług, na podstawie umów powierzenia przetwarzania danych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w zakresie ochrony danych osobowych (w szczególności organizatorowi zawodów, jeżeli jest nim inny podmiot niż Administrator, dostawcom usług IT, pomiarów wyników, druku itp.).

34. W związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługują Uczestnikowi (Zawodnikowi) następujące prawa: - prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych – w takim jednak wypadku Administrator informuje, że niemożliwe będzie wykonanie przez Administratora obowiązków organizatora imprezy, w tym w szczególności umożliwienie uczestnikowi startu w zawodach, pomiar wyników lub wydanie nagrody; - prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania; - prawo do przenoszenia danych na zasadach określonych w RODO;

35. Dane osobowe będę przetwarzane przez cały okres organizacji i przebiegu zawodów, a także po tym czasie, jeśli będzie to niezbędne do wykonanie obowiązków przewidzianych prawem lub realizacji interesu Administratora.

36. Uczestnik wyraża zgodę na utrwalanie jego wizerunku w trakcie zawodów dowolną techniką oraz wyraża zgodę na nieodpłatne korzystanie przez Administratora z tak utrwalonego wizerunku wyłącznie w celach informacyjnych, promocyjnych i marketingowych związanych z zawodami. Niniejsza zgoda obejmuje wykorzystanie wizerunku na wszelkich polach eksploatacji, o których mowa w art. 50 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Użytkownik wyraża zgodę na przetwarzanie wizerunku poprzez kadrowanie, cyfrową obróbkę, kompozycję, łączenie z innymi obrazami lub wizerunkami innych osób w zakresie koniecznym dla celów opisanych wyżej.

37. Dokonanie zgłoszenia udziału w zawodach oznacza akceptację niniejszego regulaminu w całości i bez wyjątków we wszystkich jego punktach.

Regulamin aplikacji Fiske.

Zgłoszenia wraz ze zdjęciami muszą być dokonywane wyłącznie przy użyciu aplikacji mobilnej Fiske (do pobrania za darmo na Android lub iOS) - brak możliwości wgrywania zdjęć z pamięci telefonu (jak fotografować rybę? zobacz infografikę z opisem poniżej).

  • Zdjęcie musi przedstawiać żywą, prawdziwą rybę - zdjęcie z gazety lub z monitora skutkuje natychmiastową DYSKWALIFIKACJĄ!

  • Pojedynczy połów można zgłosić wyłącznie w ramach jednych zawodów i tylko jeden raz - wykrycie zduplikowanego zgłoszenia grozi DYSKWALIFIKACJĄ!

  •  Nie można zgłosić połowu ryby, która uprzednio została złowiona i zgłoszona przez innego użytkownika, także w innych zawodach. Takie zgłoszenie mogłoby rodzić podejrzenia innych uczestników co do uczciwości dalszego zgłoszenia. Dążąc do zapewnienia zdrowej i uczciwej rywalizacji, jasno wskazujemy, że drugie i kolejne zgłoszenia połowów tej samej ryby zostaną odrzucone. W przypadku podejrzenia nieuczciwego działania, możliwa jest DYSKWALIFIKACJA UCZESTNIKA.

  • Jak prawidłowo zgłosić zdobycz? Regulamin Fiske.

    Do prawidłowego zgłoszenia wymagane są (widoczne na zdjęciu):

    • ryba ułożona na prawym boku, skierowana głową w lewo,
    • prawidłowo rozłożona, niezagięta, w pełni widoczna miara poniżej zdobyczy, zaczynająca się od głowy ryby,
    • Identyfikator uczestnika widoczny na zdjęciu ( dostarcza organizator zawodów )

    Jak to powinno wyglądać?

Zaloguj się i dołącz!