Otwarte Ogólnodostępne Towarzyskie Zawody Spinningowe „XIV PUCHAR WISŁY WYSZOGRÓD 2023”

Nagrody

  • W kategorii Senior nagrodzonych zostanie pierwszych sześciu zawodników.
  • W kategorii Kobiet nagrodzone zostaną pierwsze trzy zawodniczki.
  • W kategorii Junior (14-18 lat) nagrodzonych zostanie pierwszych trzech zawodników.

Zwycięzcy powyższych kategorii, którzy zdobędą największą ilość punktów za złowione ryby otrzymają puchary, dyplomy oraz wartościowe nagrody rzeczowe.

W kategorii Najdłuższa Gatunkowo Ryba Zawodów zostaną nagrodzeni zawodnicy,
którzy złowią najdłuższe ryby spośród wszystkich gatunków punktowanych w zawodach tj.:

  • Najdłuższy Sum Zawodów
  • Najdłuższy Szczupak Zawodów
  • Najdłuższy Sandacz Zawodów
  • Najdłuższy Boleń Zawodów
  • Najdłuższa Brzana Zawodów
  • Najdłuższy Jaź Zawodów
  • Najdłuższy Kleń Zawodów
  • Najdłuższy Okoń Zawodów

Zasady

PRZEBIEG ZAWODÓW – 26 SIERPNIA 2023r:

4.30 – 5.30 – Potwierdzenie przybycia zawodników w sekretariacie zawodów, odbiór kart startowych.

5.30 – 5.45 – Oficjalne otwarcie zawodów przez przedstawiciela organizatorów

5.45 – 6.00 – Odczytanie regulaminu zawodów

6.00 – 6.30 – Dojście (dojazd) do łowiska

6.30– 13.30 – Rozpoczęcie łowienia (jedna siedmiogodzinna tura)

13.30 – 14.00 – Zdanie kart startowych sędziom, powrót zawodników z łowiska.

14.00 – 14.30 – Praca Komisji Sędziowskiej, posiłek.

14.30 - 14.45 - Ogłoszenie wyników zawodów na tablicy.

14.45 – 15.30 – Rozdanie nagród i pamiątek.

REGULAMIN I PUNKTACJA:

XIV Puchar Wisły Wyszogród 2023 są otwartymi towarzyskimi zawodami spinningowymi. Są to zawody z brzegu, na żywej rybie. Ustala się następujące kategorie zawodników:

Kategoria Junior (14-18 lat),

Kategoria Kobiet (powyżej 18 lat),

Kategoria Seniorów (powyżej 18 lat).

1. Miejscem zawodów jest rzeka Wisła, wraz z połączonymi z nią trwale starorzeczami na odcinkach: od miejscowości Chmielewo do miejscowości Rakowo (na północnym brzegu Wisły) oraz od

wyszogrodzkiego mostu do miejscowości Arciechów (na południowym brzegu Wisły). Każdy zawodnik otrzyma mapkę z zaznaczonym terenem zawodów.

2. Zawodnicy od 14 do lat 18 muszą zgłosić się na zawody z rodzicem lub opiekunem prawnym. Juniorzy przedkładają w zgłoszeniu zgodę rodziców na udział w zawodach na druku przekazanym przez organizatora - wzór zostanie udostępniony mailowo osobom zainteresowanym. Inny druk nie będzie honorowany. Oryginał oświadczenia należy przekazać do biura zawodów podczas rejestracji.

3. Zawody odbędą się w jednej siedmiogodzinnej turze.

4. Każdy z zawodników, musi posiadać kartę wędkarską. Zgodnie z uchwałą nr 165/II/2023 Zarządu Okręgu Mazowieckiego Polskiego Związku Wędkarskiego w Warszawie z dnia 27 lutego 2023r. zwalnia się z wniesienia okresowej składki członkowskiej na ochronę i zagospodarowanie wód, członków PZW spoza Okręgu Mazowieckiego PZW startujących w „Otwartych Ogólnodostępnych Zawodach Spinningowych – XIV Puchar Wisły Wyszogród 2023” na rzece Wisła nr 4 w dniu 26 sierpnia 2023r. Zezwolenie, ważne jest wyłącznie na czas trwania zawodów.

5. Każdy zawodnik musi posiadać siatkę do czasowego przetrzymywania ryb. Organizator zapewnia miarki, które należy zwrócić po zawodach.

6. Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do posiadania telefonu z funkcją aparatu fotograficznego. Zgłoszenie ryby odbywa się za pomocą aplikacji FISKE (każdy uczestnik zobowiązany jest do pobrania aplikacji Fiske, zarejestrowania się na stronie www.zawody.fiske.pl oraz aktywacji konta poprzez kliknięcie "Aktywuj konto" w otrzymanym mailu na adres użyty do rejestracji.)

7. Zawodnicy podczas zawodów, do uzbrojenia sztucznych przynęt mogą używać haków z zadziorem.

8. Zawodnicy podczas zawodów muszą nosić w widocznym miejscu identyfikatory, które otrzymają na odprawie (w celu łatwiejszej identyfikacji zawodnika).

9. Organizator dopuszcza brodzenie w woderach i spodniobutach. Brodzenie dozwolone jest tylko do wysokości ud zawodnika, z zachowaniem szczególnej ostrożności oraz zasad fair play i koleżeńskiej atmosfery.

10. Organizator dopuszcza poruszanie się samochodami.

11. Zawodnicy mogą sobie udzielać wszelkiej pomocy.

12. Zawodnicy łowią w określonym przez organizatora odcinku wody, w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Minimalne odległości pomiędzy zawodnikami powinny wynosić 50 metrów. Za zgodą zainteresowanych zawodników odległość ta może być zmniejszona.

13. Zgłoszenia wraz ze zdjęciami muszą być dokonywane wyłącznie przy użyciu aplikacji mobilnej Fiske (do pobrania za darmo na Android lub iOS) - brak możliwości wgrywania zdjęć z pamięci telefonu (jak fotografować rybę? zobacz infografikę z opisem poniżej).

  • Zdjęcie musi przedstawiać żywą, prawdziwą rybę - zdjęcie z gazety lub z monitora skutkuje natychmiastową DYSKWALIFIKACJĄ!

  • Pojedyńczy połów można zgłosić wyłącznie w ramach jednych zawodów i tylko jeden raz - wykrycie zduplikowanego zgłoszenia grozi DYSKWALIFIKACJĄ!

  •  Nie można zgłosić połowu ryby, która uprzednio została złowiona i zgłoszona przez innego użytkownika, także w innych zawodach. Takie zgłoszenie mogłoby rodzić podejrzenia innych uczestników co do uczciwości dalszego zgłoszenia. Dążąc do zapewnienia zdrowej i uczciwej rywalizacji, jasno wskazujemy, że drugie i kolejne zgłoszenia połowów tej samej ryby zostaną odrzucone. W przypadku podejrzenia nieuczciwego działania, możliwa jest DYSKWALIFIKACJA UCZESTNIKA.

  • Jak prawidłowo zgłosić zdobycz?

    Do prawidłowego zgłoszenia wymagane są (widoczne na zdjęciu):

    • ryba ułożona na prawym boku, skierowana głową w lewo,
    • prawidłowo rozłożona, niezagięta, w pełni widoczna miara poniżej zdobyczy, zaczynająca się od głowy ryby,
    • Identyfikator uczestnika widoczny na zdjęciu ( dostarcza organizator zawodów )

    Jak to powinno wyglądać?

14. Zawodnik zostaje zdyskwalifikowany za :

- wcześniejsze rozpoczęcie zawodów lub kontynuowanie łowienia po ich zakończeniu,

- nie zdanie karty startowej w czasie (30 minut po zakończeniu zawodów na łowisku lub w sekretariacie zawodów)

- łowieniu w innym miejscu niż przewiduje regulamin zawodów ,

- brodzenie powyżej wysokości ud,

- łowienie przez zawodnika poniżej 18 roku życia bez stałego nadzoru swojego opiekuna,

- stawienie się na zawody w niepełnej sprawności psychofizycznej lub używanie środków zmniejszających tę sprawność w czasie trwania zawodów,

- za niesportowe i nieetyczne zachowanie się zawodnika w stosunku do organizatora, sędziego czy innych zawodników (po jednorazowym zwróceniu uwagi przez sędziego)

- wrzucanie duplikatu ( zdjęcie ryby zgłoszonej przez inną osobę) 

15. Organizator rości sobie prawo do odwołania i przeniesienia zawodów na inny termin w przypadku wysokiego stanu wody lub innych przyczyn uniemożliwiających rozegranie zawodów.

16. W wypadku nie stawienia się zawodnika na zawody wpłata nie podlegają zwrotowi.

17. Zawodnicy biorący udział w zawodach automatycznie akceptują warunki regulaminu.

18. Zawodnicy biorący udział w zawodach wyrażają jednocześnie zgodę na wykorzystanie zdjęć i filmów z ich wizerunkiem na stronach internetowych, czasopismach, itp. do promowania działań związanych z realizacją zawodów wędkarskich i relacji foto-video z zawodów.

19. Zawody zostaną rozegrane zgodnie z punktacją Regulaminu Zawodów w Dyscyplinach Wędkarskich Okręgu Mazowieckiego PZW. Wynik zawodnika stanowi suma punktów za złowione ryby.

20. Do punktacji będą zaliczane wyłącznie ryby następujących gatunków: sum, szczupak, sandacz, boleń, brzana, jaź, kleń, okoń.

21. Za rybę zaliczaną do punktacji uznaje się rybę o długości większej od określonego dla niej wymiaru (nie dotyczy okonia):

- sum – 70,0cm (min. 70,1cm)

- szczupak, sandacz – 45,0cm (min. 45,1cm)

- boleń, brzana – 40,0cm (min. 40,1cm)

- jaź, kleń – 25,0cm (min. 25,1cm)

- okoń – 18,0cm (min. 18,0cm)

22. Obowiązuje następująca punktacja :

a) sum:

- za wymiar zaliczany do punktacji 1100 pkt.

- za każdy dodatkowy centymetr 100 pkt.

b) szczupak, sandacz:

- za wymiar zaliczany do punktacji 550 pkt.

- za każdy dodatkowy centymetr 50 pkt.

c) boleń, brzana:

- za wymiar zaliczany do punktacji 450 pkt.

- za każdy dodatkowy centymetr 50 pkt.

d) jaź, kleń:

- za wymiar zaliczany do punktacji 240 pkt.

- za każdy dodatkowy centymetr 40 pkt.

e) okoń:

- za wymiar zaliczany do punktacji 60 pkt.

- za każdy dodatkowy centymetr 20 pkt.

 

23. Nie można zgłosić połowu ryby, która uprzednio została złowiona i zgłoszona przez innego użytkownika, także w innych zawodach. Takie zgłoszenie mogłoby rodzić podejrzenia innych uczestników co do uczciwości dalszego zgłoszenia. Dążąc do zapewnienia zdrowej i uczciwej rywalizacji, jasno wskazujemy, że drugie i kolejne zgłoszenia połowów tej samej ryby zostaną odrzucone. W przypadku podejrzenia nieuczciwego działania, możliwa jest DYSKWALIFIKACJA UCZESTNIKA. 

24. Obowiązuje zasada zaokrąglania wymiaru ryb w górę do najbliższego pełnego centymetra. Wszystkie ryby będą mierzone z dokładnością do 1mm.

25. Nie obowiązują limity ilościowe złowionych ryb.

26. W przypadku uzyskania jednakowej liczby punktów o kolejności decyduje najdłuższa złowiona ryba, w dalszej długość wszystkich złowionych ryb, potem ich ilość, a na końcu gatunek , ustala się następującą kolejność gatunkową: sum, szczupak, sandacz, boleń, brzana, jaź, kleń, okoń.

27. Wadium do protestu zgłoszonego przez zawodnika wynosi 300 zł., w przypadku decyzji komisji sędziowskiej na niekorzyść zawodnika opłata przepada.

28. W zawodach obowiązują również ogólne zasady zawodów aplikacji Fiske (Regulaminu Fiske) oraz Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb PZW.

29. W innych przypadkach nie ujętych w tym regulaminie obowiązują zasady regulaminu organizacji sportu wędkarskiego.

30. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

Zaloguj się i dołącz!