Nagrody

W każdej turze Cyklu GP PERCH MANIA 2023r nagradzane będą

drużyny z miejsc 1-3 ( statuetki oraz nagroda ) oraz drużyny z miejsc 4-6 ( drobna nagroda ),

 w każdej turze nagroda dla łowcy najdłuższego okonia ( statuetka oraz nagroda ),

 zwycięzca całego Cyklu GP PERCH MANIA 2023 ( nagroda główna )

Zasady

INFORMACJE OGÓLNE

1. Organizatorem zawodów spinningowych PERCH MANIA 2023 jest Stowarzyszenie Spinningowe Okoń Działyń z siedzibą 62-270 Brzozogaj 2/5.

2. Zawody odbywać się będą w formie cyklu GP w trzech turach w dniach:

- 04.06.2023r Jezioro Jankowskie

- 06.08.2023r Jezioro Lednica

- 01.10.2023r Jezioro Działyńskie

3. Zawody odbywaja się ze środka pływającego ( łódka, ponton ). Dozwolone jest używanie echosondy,

4. Zawody zostaną rozegrane jako drużynowe ,skład dwuosobowych załóg łodzi zawodnicy ustalają we własnym zakresie ( z przyczyn losowych możliwa zmiana składu drużyny ). Zawody odbędą się w formule „na żywej rybie”. Obowiązuje regulamin łowiska oraz regulamin amatorskiego połowu ryb, zabroniony jest połów ryb metodą: trollingową, wertykalną, na dwie i więcej przynęty jednocześnie nawet jeśli kolejne nie posiadają haka.

5. Uczestnicy zawodów odpowiadają za bezpieczeństwa na jednostce pływającej, której używają, w szczególności za jej wyposażenie zgodnie z obowiązującymi przepisami. Obowiązkowa kamizelka ratunkowa. Do startu organizator dopuszcza jednostki pływające wyposażone w napęd elektryczny lub wiosłowy. W trakcie zawodów niedopuszczalne jest korzystanie z silników spalinowych.

6. Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do posiadania długopisu, monety dowolnego nominału (waluta polski złoty ), telefonu z funkcją aparatu fotograficznego oraz siatki ze sztywnymi obręczami wykonanej z miękkiego materiału lub „mokrej” bakisty do przechowywania złowionych ryb.

7. Organizator zapewnia zezwolenie na wędkowanie dla każdego uczestnika w dniu zawodów.

8. Organizator do startu w Cykly GP PERCH MANIA 2023 dopuszcza maksymalnie 20 drużyn ( które opłaciły stosowne wpisowe ). Drużyny, które nie stawiły się na rozpoczęcie zawodów oraz zdyskwalifikowane nie mogą domagać się zwrotu wpłaconej kwoty pieniędzy.

KLASYFIKACJA I ZASADY POŁOWU

1. Jak prawidłowo zgłosić rybę?

-ryba ułożona na prawym boku, skierowana głową w lewo,

-prawidłowo rozłożona, niezagięta, w pełni widoczna miara poniżej zdobyczy, zaczynająca się od głowy ryby

2. Jak to powinno wyglądać?

 

3. Każda drużyna w każdej z 3 tur wędkowania może zgłosić 5 najdłuższych złowionych okoni które będą mierzone z dokładnością do 1mm. Punkty będą przyznawane w zaokrągleniu.

4. Wygrywa drużyna z najdłuższą miarą zgłoszonych okoni ( 5 najdłuższych sztuk na rundę ), zwycięzcą całego cyklu GP będzie drużyna o najdłuższej miarze z wszystkich tur wędkowania.

np. 1 rudna 120,4 cm , 2 rudna 151,2cm, 3 rudna 132,3cm : łączna miara z 3 rund to ~ 404 cm

5. Klasyfikację „najdłuższy okoń” wygrywa zawodnik, który złowił najdłuższą rybę danego gatunku. W przypadku identycznej długości ryb decyduje kolejność zgłoszenia ( kto szybciej zgłosi )

6. Organizator wymaga dwa zdjęcia każdej ryby. Zdjęcie 1 – ryba położona na miarce dostarczonej przez organizatora. Zdjęcie 2 – zdjęcie wędkarza z rybą i widocznym identyfikatorem zawodnika. Zawodnik niezwłocznie przesyła zdjęcie przez dedykowaną aplikację zawodów. W przypadku złowienia okonia powyżej 40 cm zawodnik musi poinformować telefonicznie wyznaczona przez organizatora osobę i poczekać na jego przybycie. Do czasu przybycia sędziego ryby należy przechowywać w stanie żywym w siatce ze sztywnymi obręczami wykonanej z miękkiego materiału lub w „mokrej” bakiście do przechowywania żywych ryb. Bezpośrednio po dokonaniu weryfikacji przez sędziego ryba zostanie uwolniona, ryby w złej kondycji fizycznej pozostają w dyspozycji organizatora.

7. Punkty przyznawane są według algorytmu: 1cm = 10 pkt, 0,1cm = 1 pkt

Przykłady :
Okoń 20.1cm = 201 pkt
Okoń 33.6cm = 336 pkt
Okoń 28.5cm = 285 pkt

8. Zabrania się zgłaszania dwa razy tej samej ryby.

9. W trakcie pomiaru długości pysk ryby należy umieścić na oznaczeniu zero, najdalszy promień płetwy ogonowej wskazuje długość ryby. Ryby należy mierzyć z dokładnością do 1 mm. Sędzia nie zaokrągla długośći ryby w górę, do pełnych centymetrów. Wynik drużyny w zawodach stanowi suma punktów.

Na fotografii należy przedstawić całą rybę, tak, by możliwe było zidentyfikowanie gatunku oraz ustalenie długości. Rybę po zgłoszeniu należy trzymać do zaliczenia jej w aplikacji FISKE.

10. W trakcie zawodów dopuszcza się współpracę członków drużyny w obrębie jednej jednostki pływającej, w tym pomoc w podbieraniu, mierzeniu, przechowywaniu i uwalnianiu ryb.

11. Zabrania się podbierania ryb przy użyciu osęki lub chwytaka (gripa). Jedynym narzędziem pomocniczym, które dopuszcza organizator jest podbierak z siatką z miękkich materiałów.

 

DRUŻYNA ZOSTAJE ZDYSKWALIFIKOWANA ZA:

1. Wcześniejsze rozpoczęcie zawodów lub kontynuowanie łowienia po ich zakończeniu.

2. Udzielanie i przyjmowanie pomocy w podbieraniu złowionej ryby przez członków innej drużyny.

3. Nieprzestrzeganie regulaminu zawodów i ustaleń podjętych podczas odprawy technicznej.

4. Stawienie się na zawody w stanie pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających lub używanie takich środków w czasie trwania zawodów (alkohol, narkotyki, dopalacze itp.).

5. Za niesportowe i nieetyczne zachowanie się zawodnika w stosunku do organizatora, sędziego czy innych zawodników (po jednorazowym zwróceniu uwagi przez sędziego).

6. Zgłoszenie sędziemu ryby niewymiarowej lub martwej.

7. Zgłoszenie sędziemu dwa razy tej samej ryby.

8. Używanie osęki lub chwytaka (gripa) do podbierania ryb.

9. Używanie żywej i martwej ryby jako przynęty oraz sprzętu i przynęt niezgodnych z przepisami.

10. Połów ryb metodą trollingową lub wertykalną.

11. Zgłoszenie drugi raz tej samej ryby.

12. Fałszowanie fotografii ryb.

13. Przekazywanie ryb członkom innych drużyn.

14. Połów ryb po sygnale na przerwę zawodów oraz po końcowym sygnale zawodów.

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

1. Rejestracja uczestników, kontrola i wodowanie jednostek pływających oraz odprawa odbywac się bedzie w dniu zawodów:

2. Program zawodów:

godz. 5:00 – 6:00 - rejestracja drużyn, wydawanie indentyfikatorów, kontrola i wodowanie jednostek.

godz. 6:10 – 6:45 - odprawa sędziowska, omówienie aplikacji, wypłynięcie na linię startu zawodów,

godz. 7:00 – 11:00 - pierwsza połowa zawodów ( 4 godziny ).

godz. 11:00 – 12:00 - czas na dotarcie do miejsca startu zawodów , przewra obiadowa.

godz. 12:30 – 16:30 – druga połowa zawodów ( 4 godziny ).

godz. 17:00 – 18:00 - ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

W przypadku bardzo złej sytuacji meteorologicznej organizator zastrzega sobie prawo do zmian w czasie i organizacji zawodów.

3. Wszelkie wątpliwości związane z organizacją i regulaminem zawodów należy zgłaszać w trakcie odprawy sędziowskiej, w obecności wszystkich uczestników. Późniejsze skargi i zażalenia nie będą rozpatrywane.

4. Organizator zastrzega sobie prawo do kontroli stanu technicznego i wyposażenia jednostek pływających w dowolnym momencie zawodów, a także przed ich rozpoczęciem i po zakończeniu. Negatywna ocena może stanowić powód dyskwalifikacji.

5. Organizator zastrzega sobie prawo do kontroli trzeźwości uczestników w dowolnym momencie zawodów, a także przed ich rozpoczęciem i po zakończeniu. Kontrola zostanie dokonana środkami własnymi organizatora, a w przypadku wątpliwości środkami służb wezwanych na miejsce zawodów. Uczestnik będący pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających zostaje natychmiast zdyskwalifikowany wraz z drużyną.

6. Wszelkie kwestie sporne rozstrzyga komisja sędziowska, jej decyzja jest ostateczna niepodważalna. Uczestnik ma prawo do jednokrotnej, powtórnej, weryfikacji długości ryby na podstawie przesłanego zdjęcia, przy jego udziale.

Zaloguj się i dołącz!